SANDALYE TEMİZLİĞİ

Koltuk yıkama için mutlaka profesyonel hizmet veren bir firma ile çalışmanız gerekmektedir. Bu firmalar uygun ekip ve malzemeleri kullandıkları için koltuklarınız hem zarar görmeden yıkanmakta hem de hijyen açısından daha sağlıklı hizmet vermektedir. Bu işlemlerde özel şampuan ve makineler kullanılır. Daha amatör yapılan koltuk yıkama yöntemleri genellikle fırçalı makineler ile yapılır. Ancak bu makinelerin fırçaları da koltuk kumaşlarına ciddi zararlar vermektedir.

Bu nedenle koltuk yıkama sırasında kullanılan donanım ve malzemelerin kalitesi oldukça önemlidir. Profesyonel hizmet veren firmalar köpürten ve bu anlamda yüksek standartlara sahip makineler kullandıkları için hem kumaşa zarar vermemiş olur hem de hijyen açısından güçlü bir temizleme yapılmış olur. Kaliteli ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren koltuk yıkama firmaları yıkama aşamalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Koltuk tipine göre deterjanlı su ile koltuk ıslatılır.
  2. Fırçalama aşamasında koltuğu yıpratmayan özel dizayn olarak edilmiş koltuk fırçalama makinesi ile koltuk fırçalanır.
  3. Çıkmayan koltuk lekeleri için özel olarak hazırlanan koltuk leke çıkarıcı kimyasallar kullanılarak lekeler temizlenir.
  4. Vakumlama aşamasında koltuğu tüm kir ve lekelerden arındırmak için koltuk temizleme makinesi ile koltuklara vakum yapılır.
  5. Durulama vakum makinesi ile kirli suyu çekilirken aynı zamanda yeniden temiz su vererek koltuğun durulaması sağlanır. Kimyasal atıklardan koltuk arındırılır.

Not: ( Bazen koltuğun sağlığı için fırçalama yapılmaz.)

TAŞYAKA KOLTUK YIKAMA

05374981862